Nechajte si starý mail.

Užívatelia sa častokrát pri prechode na nový email boja, že budú mať akúsi schizofréniu vzhľadom na nutnosť používania starej emailovej adresy. Pritom Google Apps nám ponúka hneď dve možnosti, ako naďalej starý email používať. Dnes sa s týmito možnosťami zoznámime.

Tou jednoduchšou možnosťou je tzv. forward alebo preposielanie. Nastavuje sa na strane poskytovateľa emailových služieb starej schránky (tej, ktorú chceme preposielať). Znamená to, že v momente, keď váš email príde do schránky, automaticky sa prepošle do inej, v našom prípade Google Apps schránky. Tam sa zobrazí s pôvodným odosielateľom, čiže odosielateľom nebude adresát, ktorý správu preposielal. Viem, zdá sa to strašne zložité a tak si to ukážeme na príklade:

Zákazník má pôvodnú emailovú adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Jeho nová adresa je This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Starú adresu už nejakú dobu používa a tak mnoho klientov na ňu posiela emaily. Preto si nastaví na Centrum.sk presmerovanie tejto adresy. Znamená to, že keď mu napíše klient z adresy This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Email dorazí do schránky na Centrum.sk a automaticky sa prepošle. Zákazník bude mať v prijatej pošte na Google Apps (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) novú poštu. Jej odosielateľom nebude This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., ako by si mohol niekto myslieť, ale pôvodný odosielateľ, čiže This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Tým pádom bude jasne vedieť, kto je pôvodným odosielateľom správy.

Emaily je bežne možné dať preposlať a zároveň zanechať aj v pôvodnej schránke, rovnako ako ich nechať hneď po preposlaní zmazať. Sú to jednoducho dve možnosti a ich voľba plne závisí od užívateľa.

Samotné nastavenie preposielania plne závisí od poskytovateľa emailových služieb. Štandardné emailové služby túto možnosť povoľujú. Môže sa však stať, že nie. V tom prípade máme ešte druhú možnosť:

Google Apps má obdobnú funkciu ako emailoví klienti (Outlook, Thunderbird,...), ktorí sťahujú poštu cez tzv. POP3 protokol prípadne IMAP (Apple mail,...). Emailoví klienti správy sťahujú priamo do počítača užívateľa. A to je hlavný rozdiel medzi nimi a Google Apps. Google Apps poštu sťahuje na server, takže s emailami pracujete rovnako ako s ostatnými, čiže z hociktorého počítača pripojeného na internet kdekoľvek na zemi.

Výhoda tejto možnosti správy inej emailovej schránky v prostredí Google Apps je hlavne v tom, že môžte danú emailovú adresu používať aj na odosielanie pošty. V prípade, že chcete odlíšiť schránky od seba, čiže napríklad ak máte viac projektov a chcete komunikovať z jedneho miesta s ich klientami. V prípade, že chcete starú adresu postupne zrušiť, pravdepodobne si nastavíte odosielanie na všetky emaily z rovnakej, novej emailovej adresy. Nastavenia POP3, IMAP ako aj pridanie účtu pre odosielanie, sa nachádzajú v záložke "Posielanie ďalej a POP/IMAP":

001

Dnes sme si poukázali na ďalšie možnosti správy emailov v Google Apps, respektíve v Gmaili. Týmto spôsobom sa nemusíme vzdať starej adresy a zároveň nemusíme pracovať v rôznych správach emailových účtov. V prípade, že chcete s touto problematikou pomôcť, kľudne nám napíšte dole pod článok. Radi vám pomôžeme. 

Rate this item
(0 votes)
Dušan Beláň

Zakladateľ a (zatiaľ) hlavný administrátor projektu WebNaKľúč, aktívny fotograf a lektor. Záujmy: umenie, fotografia, knihy, marketing, bicykel, príroda, technológie.

Website: www.webnakluc.sk

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

back to top

Kariéra

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.:
* dlhodobo hľadáme administrátorov (Joomla!, php, validita)
* taktiež obchoďákov na ŽL (provízny systém)

Kontakty

mob.: +421 905 747 623
mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
office: FOCUS consulting & trade
            Závodná 264 (Európa 1)
            027 43  Nižná nad Oravou
SK-NIC: DUAN-0264

 

Social Media Center

Social media

Google Apps Center

Google apps