Nechajte si starý mail.

Užívatelia sa častokrát pri prechode na nový email boja, že budú mať akúsi schizofréniu vzhľadom na nutnosť používania starej emailovej adresy. Pritom Google Apps nám ponúka hneď dve možnosti, ako naďalej starý email používať. Dnes sa s týmito možnosťami zoznámime.

Tou jednoduchšou možnosťou je tzv. forward alebo preposielanie. Nastavuje sa na strane poskytovateľa emailových služieb starej schránky (tej, ktorú chceme preposielať). Znamená to, že v momente, keď váš email príde do schránky, automaticky sa prepošle do inej, v našom prípade Google Apps schránky. Tam sa zobrazí s pôvodným odosielateľom, čiže odosielateľom nebude adresát, ktorý správu preposielal. Viem, zdá sa to strašne zložité a tak si to ukážeme na príklade:

Zákazník má pôvodnú emailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Jeho nová adresa je Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Starú adresu už nejakú dobu používa a tak mnoho klientov na ňu posiela emaily. Preto si nastaví na Centrum.sk presmerovanie tejto adresy. Znamená to, že keď mu napíše klient z adresy Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Email dorazí do schránky na Centrum.sk a automaticky sa prepošle. Zákazník bude mať v prijatej pošte na Google Apps (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.) novú poštu. Jej odosielateľom nebude Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., ako by si mohol niekto myslieť, ale pôvodný odosielateľ, čiže Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Tým pádom bude jasne vedieť, kto je pôvodným odosielateľom správy.

Emaily je bežne možné dať preposlať a zároveň zanechať aj v pôvodnej schránke, rovnako ako ich nechať hneď po preposlaní zmazať. Sú to jednoducho dve možnosti a ich voľba plne závisí od užívateľa.

Samotné nastavenie preposielania plne závisí od poskytovateľa emailových služieb. Štandardné emailové služby túto možnosť povoľujú. Môže sa však stať, že nie. V tom prípade máme ešte druhú možnosť:

Google Apps má obdobnú funkciu ako emailoví klienti (Outlook, Thunderbird,...), ktorí sťahujú poštu cez tzv. POP3 protokol prípadne IMAP (Apple mail,...). Emailoví klienti správy sťahujú priamo do počítača užívateľa. A to je hlavný rozdiel medzi nimi a Google Apps. Google Apps poštu sťahuje na server, takže s emailami pracujete rovnako ako s ostatnými, čiže z hociktorého počítača pripojeného na internet kdekoľvek na zemi.

Výhoda tejto možnosti správy inej emailovej schránky v prostredí Google Apps je hlavne v tom, že môžte danú emailovú adresu používať aj na odosielanie pošty. V prípade, že chcete odlíšiť schránky od seba, čiže napríklad ak máte viac projektov a chcete komunikovať z jedneho miesta s ich klientami. V prípade, že chcete starú adresu postupne zrušiť, pravdepodobne si nastavíte odosielanie na všetky emaily z rovnakej, novej emailovej adresy. Nastavenia POP3, IMAP ako aj pridanie účtu pre odosielanie, sa nachádzajú v záložke "Posielanie ďalej a POP/IMAP":

001

Dnes sme si poukázali na ďalšie možnosti správy emailov v Google Apps, respektíve v Gmaili. Týmto spôsobom sa nemusíme vzdať starej adresy a zároveň nemusíme pracovať v rôznych správach emailových účtov. V prípade, že chcete s touto problematikou pomôcť, kľudne nám napíšte dole pod článok. Radi vám pomôžeme. 

Ohodnoťte článok
(0 hlasov)
Dušan Beláň

Zakladateľ a (zatiaľ) hlavný administrátor projektu WebNaKľúč, aktívny fotograf a lektor. Záujmy: umenie, fotografia, knihy, marketing, bicykel, príroda, technológie.

Webová stránka: www.webnakluc.sk

Zanechajte komentár

Uistite sa, že ste vyplnili polia označené (*) r. HTML kód nie je povolený.

návrat hore

Kariéra

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.:
* dlhodobo hľadáme administrátorov (Joomla!, php, validita)
* taktiež obchoďákov na ŽL (provízny systém)

Kontakty

mob.: +421 905 747 623
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
office: FOCUS consulting & trade
            Edmunda P. Bárdoša č. 184
            027 32  Habovka
SK-NIC: DUAN-0264

 

Social Media Center

Social media

Google Apps Center

Google apps