Informujte svojho zákazníka

Pred nedávnom sme tu mali článok o "Direct mailingu".Článok o tom, ako možno informovať zákazníka prostredníctvom emailu. Dnes si ukážeme, akým spôsobom to robíme my. Možno sa necháte inšpirovať.

Možností, ako vplývať na svojho zákazníka je mnoho. Jednou z pomerne efektívnych je už spomínaná priama emailová správa zákazníkom, ktorí sa sami prihlásili k odberu takýchto informačných mailov. Dnes na demonštráciu nepoužijeme Fiktívnu Firmu, ale priamo našu domovskú stránku WebNaKľúč. 

Mnohí ste si možno všimli, že pred časom sa v pravej strane sekcie "Blog" objavil jednoduchý formulár:

 formulár

 

Pomocou tohto formulára sa jednoducho a rýchlo môžu prihlásiť k odberu noviniek. Náš systém je nastavený tak, že takto po odoslaní emailovej adresy a mena, sú dané informácie automaticky zaradené do databázy. Systém je možné ešte nastaviť tak, že užívateľ musí svoju "prihlášku" potvrdiť v automaticky zaslanom emaili. Túto možnosť by sme volili v prípade, že by sa objavili sťažnosti a reklamácie, že užívateľ sa k odberu nikdy neprihlásil. Aj to sa môže stať.

V pozadí systému, periodicky so zákazníkom, pripravujeme takýto informačný email, ktorým môže svojich zákazníkov informovať o rôznych zľavách, akciovom tovare či zmenách vo firme. Je rozumné si zadať nielen periodicitu, ale aj konkrétny pravidelný dátum, kedy tieto správy odosiela. Čas od času je znesiteľné, keď zašle "extra" informáciu, ktorá je mimo plánovanú periodicitu. Nemalo by sa to však preháňať. Náš mailing na tejto strane nie je časovo ohraničený, ale jeho zasielanie je viazané na nový článok v blogu. Takýto prípad je skôr výnimočný. V našom prípade však poskytujeme formou blogu hlavne praktické informácie, preto s jeho frekvenciou zatiaľ nikto nemal problém. 

Na druhú stranu, v pätičke každého jedného informačného emailu zasielame informáciu o možnosti okamžitého vyradenia zo zoznamu príjemcov. Toto je dôležitý moment. Mnohé firmy túto možnosť dávajú nie moc praktickým spôsobom, kedy podľa inštrukcií máte zaslať email ako odpoveď na danú správu a do subjektu vpísať heslo "odhlásiť" alebo niečo podobné. Toto je nanajvýš nepraktické a otravné nielen pre prihláseného, ale aj pre správcu, ktorý takéhoto nešťastníka musí ručne z databázy odstrániť. 

Náš mailingový systém pracuje plne automaticky a prihovára sa k vašim klientom v slovenskom jazyku. Príklad takéhoto informačného emailu môžte vidieť na nasledujúcej ukážke:

email

V záhlaví správy môžte vidieť informáciu o tom, že v prípade, že sa v zákazníkovom emailovom prehliadači správa nezobrazila korektne, teda že má pocit chybovosti, kliknutím na uvedený odkaz si ju môže otvoriť priamo vo webovom prehliadači. Toto je dôležitý krok, pretože nie všetci emailoví klienti zobrazujú html korektne. V takomto prípade je možné zasielať len čiste textové emaily, avšak ich vizuálna údernosť a efektivita je podstatne nižšia ako pri plnom html formáte, aký vidíme na horeuvedenom príklade.

Ďalej si v ukážke všimnite jednu zaujímavú vec: V emaili je oslovený priamo jeho príjemca. Takýmto spôsobom má čitateľ pocit dôležitosti, vážnosti a extra pozornosti. A to má zákazník rád. Zákazník má rád nálepku VIP. Zákazník má rád, keď sa mu venujete, má rád keď si ho vážite. Dajte mu to najavo aj pri takej banálnej záležitosti, akou je hromadný informačný email. Samozrejme opäť, túto vymoženosť robí automatický systém.

Čo sa dizajnu týka, je fajn, keď má prvky firemnej identity. Týmto spôsobom len umocňujete rozoznateľnosť vašej firmy v prostredí trhu, rovnako ako nepriamo upevňujete lojalitu zákazníka k vašej značke. Zákazník má rád logá, má rád rytmiku opakujúcich sa grafických elementov. Váš mailing list je súčasťou vašej firemnej identity. Neurobte z neho slabý článok.

Toľko pre dnes pomerne jednoduchá forma komunikácie so zákazníkom. Len pripomíname, že zákazníci, ktorí majú od nás zakúpený balík "PORTÁL", čiže najväčší z balíčkov riešení, majú v jeho cene aj správu pravidelných emailov zákazníkom. Pri menších balíčkoch si môžu zavedenie systému zakúpiť. Ak vás táto možnosť ako marketingový nástroj zaujala, neváhajte nás kontaktovať a prebrať možnosti priamych emailových správ pre vašich zákazníkov.

 

Rate this item
(0 votes)
Dušan Beláň

Zakladateľ a (zatiaľ) hlavný administrátor projektu WebNaKľúč, aktívny fotograf a lektor. Záujmy: umenie, fotografia, knihy, marketing, bicykel, príroda, technológie.

Website: www.webnakluc.sk
More in this category: « Gmail tuning Obuvníkove deti... »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

back to top

Kariéra

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.:
* dlhodobo hľadáme administrátorov (Joomla!, php, validita)
* taktiež obchoďákov na ŽL (provízny systém)

Kontakty

mob.: +421 905 747 623
mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
office: FOCUS consulting & trade
            Závodná 264 (Európa 1)
            027 43  Nižná nad Oravou
SK-NIC: DUAN-0264

 

Social Media Center

Social media

Google Apps Center

Google apps